Fakulti Kejuruteraan
Profil
Nama
Ir. Dr. Abd Rahim Bin Mat Sarip
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
abdrahim@upnm.edu.my
Encik Ahmad Faaiz Bin Hussin
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
faaiz@upnm.edu.my
Encik Ahmad Fuad Bin Shariff
Pembantu Operasi (N11)
Fakulti Kejuruteraan
fuad@upnm.edu.my4549
Encik Ahmad Loqman bin Ahmad Mazuki (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
loqman@upnm.edu.myC.Belajar
Encik Ahmad Sani Bin Ismail
Penolong Pendaftar (N41)
Fakulti Kejuruteraan
ahmadsani@upnm.edu.my3063
Dr. Ahmad Shukri Bin Abu Hasim
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
shukri@upnm.edu.my3052
Encik Akram Bin Abdul Azid
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
akram@upnm.edu.my4631
Dr. Anis Shahida Niza Binti Mokhtar
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
anis@upnm.edu.my4493
Prof. Madya Dr. Aniza Binti Ibrahim
Ketua Jabatan Kejuruteraan Awam
Fakulti Kejuruteraan
aniza@upnm.edu.my4686/3064
Dr. Asnor Mazuan Bin Ishak
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
asnor@upnm.edu.my4580
Dr. Azam bin Che Idris
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Kejuruteraan
azam.che@gmail.com4412
Ir. Azharudin bin Mukhtaruddin
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
azharudin@upnm.edu.my
Cik Azrena binti Abu Bakar
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
azrena@upnm.edu.my4594
Encik Bahaman Bin Haron
Penolong Jurutera (JA36)
Fakulti Kejuruteraan
bahaman@upnm.edu.my
Puan Baizura Binti Bohari
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
baizura@upnm.edu.my
Ir. Dr. Balamurugan a/l Annamalai Gurunathan
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
balamurugan@upnm.edu.my4433
Puan Chew Sue Ping
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
sueping@upnm.edu.my4570
Prof Madya Ir. Dr. Mohammed Alias Bin Yusof
Profesor Madya (DS54)
Fakulti Kejuruteraan
alias@upnm.edu.my4527
Prof Madya Ir. Dr. Mohd Zaid bin Othman
Ketua Jabatan Kejuruteraan Mekanikal
Fakulti Kejuruteraan
zaid002@gmail.com
Dr. Elya Binti Mohd Nor
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
elya@upnm.edu.my7622328
Puan Faridah Hanim binti Khairuddin
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
hanim@upnm.edu.my7622325
Puan Fatima Naim Binti Shaharudin
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Kejuruteraan
fatimanaim@upnm.edu.my4593
Dr. Gunasilan A/L Manar
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
gunasilan@upnm.edu.my
Puan Halimathun Binti A Halim
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
halimathun@upnm.edu.my4504
Puan Hapsa Binti Husen
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
hapsa@upnm.edu.my4583
Encik Irfan bin Md Ghazaly
Pensyarah Muda (DA41)
Fakulti Kejuruteraan
irfan@upnm.edu.my
Encik Ja'afar Bin Adnan
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
jaafar@upnm.edu.my4526
Dr. Jestin Binti Jelani
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
jestin@upnm.edu.my4533
Encik Junaidi Bin Asiran
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
junaidi@upnm.edu.my4501
Puan Kamarul 'Asyikin Binti Mustafa
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
asyikin@upnm.edu.my4406
Dr. Khadijah Binti Ismail
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
khadijah@upnm.edu.my
Kol. Prof. Madya Dr. Khairol Amali Bin Ahmad
Dekan
Fakulti Kejuruteraan
khairol@upnm.edu.my4400
Lt. Kol. Prof Madya Ir. Khalid bin Abd. Jalil TUDM (Bersara)
Ketua Jabatan, Kejuruteraan Aeronautik dan Penerbangan
Fakulti Kejuruteraan
khalid@upnm.edu.my4456
Prof. Madya Dr. Khisbullah Hudha
Profesor Madya (DS53)
Fakulti Kejuruteraan
k.hudha@upnm.edu.my4683
Dr. Ku Zarina Binti Ku Ahmad
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
kuzarina@upnm.edu.my4588
Dr. Latifah Sarah binti Supian
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Kejuruteraan
sarah@upnm.edu.my7622129
Prof. Madya Dr. Leong Kin Yuen
Profesor Madya (DS54)
Fakulti Kejuruteraan
kinyuen@upnm.edu.my 4436
Dr. Maidiana binti Othman
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Kejuruteraan
maidiana@upnm.edu.my
Ir. Mat Kamil bin Awang
Pensyarah Universiti (DS53)
Fakulti Kejuruteraan
kamil@upnm.edu.my
Encik Mior Mohamad Amin Bin Jamaludin
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
mior@upnm.edu.my 4503
Dr. Mohamad Faizal Bin Abdullah
Felo Penyelidik
Fakulti Kejuruteraan
m.faizal@upnm.edu.my
Encik Mohamad Rizal Bin Harun
Pembantu Pegawai Latihan Vokasional(DV19)
Fakulti Kejuruteraan
mohamadrizal@upnm.edu.my4496
Encik Mohammad Afandi Bin Paharozi
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (FA29)
Fakulti Kejuruteraan
afandi@upnm.edu.my4661
Encik Mohd Fairuz Bin Abdul Wahab
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
fairuz@upnm.edu.my4502
Encik Mohd Fazli Bin Mohd Yusoff
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
fazli@upnm.edu.my4594
Encik Mohd Hermas bin Ab Jalil
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (FA29)
Fakulti Kejuruteraan
hermas@upnm.edu.my4539
Encik Mohd Hisham Bin Hashim
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
hisham.h@upnm.edu.my4501
Encik Mohd Khairul Faidzi bin Muhamad Paudzi
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
khairulfaidzi@upnm.edu.my4594
Encik Mohd Nazrin bin Mohd Daud
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
nazrin@upnm.edu.my
Dr. Mohd Rashdan bin Saad
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Kejuruteraan
rashdan@upnm.edu.my3048
Encik Mohd Rashidi Bin Basar
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
rashidi@upnm.edu.my3578
Encik Mohd Salman bin Mohd Sabri
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
salman@upnm.edu.my
Encik Mohd Solehin bin Mohd Nasir
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
solehin@upnm.edu.my
Prof. Madya Dr. Mohd Taufik Bin Jusoh @ Tajudin
Ketua Jabatan Kejuruteraan Elektrik dan Elektronik
Fakulti Kejuruteraan
taufik@upnm.edu.my4576
Encik Muhamad Khalil Bin Sikun
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
khalil@upnm.edu.my
Encik Muhammad Amran Bin Salleh
Pembantu Awam (H11)
Fakulti Kejuruteraan
amran.salleh@upnm.edu.my4516
Encik Muhammad Hakirin bin Roslan
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
hakirin@upnm.edu.my
Encik Muhammad Rizal Bin Ab Razak
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
rizal.razak@upnm.edu.my4658
Encik Muhammad Rizalli bin Ganti
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Kejuruteraan
rizalli@upnm.edu.my4549
Encik Muhazam bin Mustapha
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
muhazam@upnm.edu.my4685
Prof. Madya Dr. Mukhzeer bin Mohamad Shahimin
Profesor Madya (DS53)
Fakulti Kejuruteraan
mukhzeer@upnm.edu.my
Cik Murniati binti Syaripuddin
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
murniati@upnm.edu.my3008
Cik Nabila binti Ismail
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Kejuruteraan
nabila@upnm.edu.my4923
Cik Nazatul Shiema binti Moh Nazar (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
nazatul.shima@upnm.edu.myC.Belajar
Encik Nazrul Fariq bin Makmor (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
nazrulfariq@upnm.edu.myC.Belajar
Prof Madya Gs Ir Dr. Kapt Neza Bin Ismail (B)
Timbalan Dekan Pentadbiran dan Hal Ehwal Pelajar
Fakulti Kejuruteraan
neza@upnm.edu.my
Puan Ng Choy Peng
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
cpng@upnm.edu.my4528
Prof Madya Ir. Nik Ghazali Bin Nik Daud
Timbalan Dekan (Akademik dan Penyelidikan)
Fakulti Kejuruteraan
nikghazali@upnm.edu.my4577
Puan Noor Aina Binti Misnon
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
nooraina@upnm.edu.my 4644
Puan Noor Fadzilah binti Mohamed Sharif (Cuti Belajar)
Pensyarah Muda (DA41)
Fakulti Kejuruteraan
noorfadzilah@upnm.edu.myC.Belajar
Dr. Noor Hafizah binti Amer
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
noorhafizah@upnm.edu.my
Puan Nor Hazliza Binti Arbain
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Kejuruteraan
hazliza@upnm.edu.my4690
Puan Nor Laili Binti Ismail
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
nlaili_ismail@yahoo.com4534
Encik Nor Muhammad Azman Bin Sujani
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
azman.sujani@upnm.edu.my
Puan Noraini Bt Abdullah
Pembantu Tadbir (P/O) Kanan (N22)
Fakulti Kejuruteraan
norainie@upnm.edu.my4509
Cik Norazrina Binti Mat Jali (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
norazrina@upnm.edu.myC.Belajar
Dr. Nordila Binti Ahmad
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
nordila@upnm.edu.my 4633
Puan Norley Binti Ahmad Sulieman
Setiausaha Pejabat (N29)
Fakulti Kejuruteraan
norley@upnm.edu.my3009
Puan Norwahida binti Nordin
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Kejuruteraan
norwahida@upnm.edu.my4539
Dr. Norwazan Binti Abdul Rahim
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
norwazan@upnm.edu.my3400
Lt. Kdr. Norzaima Binti Nordin
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Kejuruteraan
norzaima@upnm.edu.my7622327
Puan Nur Akmal binti Haniffah (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
nurakmal@upnm.edu.myC.Belajar
Mejar Nurul Izzah Hidayah LC Lim Binti Abdullah
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Kejuruteraan
izzah@upnm.edu.my3048
Dr. Nurul Sheeda binti Suhaimi
Felo Penyelidik
Fakulti Kejuruteraan
sheeda@upnm.edu.my3435
Encik Roslan Bin Husin
Pegawai Sains (C44)
Fakulti Kejuruteraan
roslan.husin@upnm.edu.my
Ir. Dr. Saiddi Ali Firdaus Bin Mohamed Ishak
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
saiddi@hotmail.com4665
Encik Salahudeen Bin Sulaiman
Pembantu Pegawai Latihan Vokasional(DV19)
Fakulti Kejuruteraan
salahudeen@upnm.edu.my4552
Puan Santy Anak Langie
Pegawai Sains Kanan (C44)
Fakulti Kejuruteraan
santy@upnm.edu.my3033
Encik Shaiful Hakim bin Mohamed Noor
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
shaifulhakim@upnm.edu.my
Encik Sharizal Bin Mansor
Penolong Pendaftar Kanan (N44)
Fakulti Kejuruteraan
sharizal@upnm.edu.my3408
Puan Siti Khadijah binti Che Osmi
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
sitikhadijah@upnm.edu.my7622321
Prof. Madya Dr. Siti Nooraya binti Mohd Tawil
Profesor Madya (DS53)
Fakulti Kejuruteraan
nooraya@upnm.edu.my4679
Puan Siti Zuraidah Binti Zainal
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
sitizuraidah@upnm.edu.my4505
Encik Suriyadi Bin Sojipto
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
suriyadi@upnm.edu.my3057
Puan Suzana Binti Mohd Norpiah
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
suzana@upnm.edu.my
Puan Syafawati binti Hasbi
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
syafawati@upnm.edu.my
Dr. Tan Kean Sheng
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
keansheng@upnm.edu.my4689
Yang Mulia Tengku Norliza binti Tengku Mohamad
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
norli@upnm.edu.my
Prof. Ir. Dr. Wan Ali bin Wan Mat
Profesor (VK7)
Fakulti Kejuruteraan
wan.ali@upnm.edu.my4401
Sr. Wan Mohamed Syafuan bin Wan Mohamed Sabri
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
wmsyafuan@upnm.edu.my
Encik Zawil Bin Mohd Yusoff
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
zawil@upnm.edu.my4494
Encik Zazlin Bin Ismail
Penolong Jurutera (JA29)
Fakulti Kejuruteraan
zazlin@upnm.edu.my4507
Encik Zhafri Ridhwan Bin Abdullah Sonny
Penolong Pegawai Tadbir (N29)
Fakulti Kejuruteraan
zhafri@upnm.edu.my4592
Dr. Zuliziana Binti Suif
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
zuliziana@upnm.edu.my 4684
Dr. Zulkiffli bin Abd. Kadir
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Kejuruteraan
zulkiffli@upnm.edu.my4632
Encik Zulkifli bin Abu Hassan
Pensyarah (DS45)
Fakulti Kejuruteraan
zulabha@upnm.edu.my
2016 © Hak Cipta Terpelihara. Universiti Pertahanan Nasional Malaysia
Sebarang maklumbalas/pertanyaan berkaitan, sila hubungi Bahagian Khidmat Pengurusan, Jabatan Pendaftar.