Fakulti Pengajian
Profil
Nama
Kol. Prof. Madya Dr. Burhanuddin Bin Jalal (B)
Profesor Madya (DS53)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
burhanuddin@upnm.edu.my
Kolonel (B) Abdul Latif bin Harun
Felo Kanan (DS53) (CFS)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
abdullatif@upnm.edu.my
Mej Jen Dato' Abdul Rahim bin Hj. Mohd Yusuff (Bersara)
Felo Pengajar (CFS)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
rahim@upnm.edu.com.my
Prof. Madya Datuk Dr. Abdul Rahman Bin Abdul Razak Shaik
Profesor Madya (DS54)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
abdulrahmansh@upnm.edu.my762 2591
Lt. Kol. Abdul Rahman bin Alavi (Bersara)
Felo (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
arahman@upnm.edu.my-
Lt. Kol. Abdul Rahman bin Alavi (Bersara)
Felo (CFS)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
Encik Ahmad Shafiq Bin Hamzah
Penolong Pegawai Tadbir (N29)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
a.shafiq@upnm.edu.my7622109
Prof. Madya Dr. Aida Nasirah binti Abdullah
Profesor Madya (DS53)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
aidanasirah@upnm.edu.my7622094
Encik Amer Fawwaz bin Mohamad Yasid
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
amerfawwaz@upnm.edu.my3438
Kolonel Amirudin bin Dato` Sulaiman
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
amirudin@upnm.edu.my7622093
Dr. Amnah Saayah Binti Ismail
Pensyarah Kanan (DS52)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
amnah@upnm.edu.my76222085
Lt Kol Prof. Madya Ariffin bin Ismail (Bersara)
Dekan
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
ariffin@upnm.edu.my7622550
Encik Azizul Hakim bin Mashkuri
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
azizul@upnm.edu.my
Encik Azrul Azlan bin Abdul Rahman
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
azrulazlan@upnm.edu.my7622313
Lt. Kol. Dr. Haji Noor Azmi bin Haji Mohd Zainol (B)
Ketua Jabatan, Jbtn Kenegaraan, Kepemimpinan dan Ketamadunan
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
noorazmi@upnm.edu.my7622211
Kdr Dr. Haliza binti Mohd Zahari TLDM
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
haliza.mz@upnm.edu.my
Puan Hanis Shaheera binti Ahmad Hisham
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
hanis@upnm.edu.my
Prof. Dr. Haslinda binti Abdullah @ Betsy Bennet
Profesor (VK7)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
hba@upnm.edu.my7622103
Puan Herlin Anak Aman
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
herlin@upnm.edu.my762 2910
Lt. Kol. Dr. Inderjit Singh a/l Tara Singh (Bersara)
Pensyarah Universiti (DS53)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
sinder1866@yahoo.com7622091
Lt. Kol. Kamarulzaman bin Haji Lamin (Bersara)
Felo (CFS)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
Encik Khairulefendi Bin Kamarulzaman
Penolong Pendaftar Kanan (N44)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
khairulefendi@upnm.edu.my762 2555
Cik Khairunnisa binti Mardzuki
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
nisamardzuki@upnm.edu.my7622090
Lt. Kdr. (B) Mazura binti Md Saman
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
mazura.mdsaman@upnm.edu.my
Prof. Datuk Dr. Mohamed Fadzil bin Che Din
Profesor (CFS)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
Lt Kol (B) Dr. Mohammad Daud bin Hj Johari
Pensyarah Universiti (DS53)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
mdaud@upnm.edu.my7622221
Dr. Mohd Hamran Bin Mohamad
Ketua Jabatan, Pengurusan Logistik
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
hamran@upnm.edu.my
Encik Mohd Haniff bin Sofian
Pegawai Penyelidik (Q41)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
haniff@upnm.edu.my7622204
Lt Kol (B) Dr. Mohd Juraimy Bin Kadir
Pensyarah Universiti (DS53)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
juraimy@upnm.edu.my762 2095
Encik Mohd Kamarul Amree bin Mohd Sarkam (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
kamarul@upnm.edu.myC.Belajar
Encik Mohd Nadzim bin Arifin
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
nadzim@upnm.edu.my7622642
Kol. Prof. Madya Dr. Mohd Nor Bin Yahya (B)
Timbalan Dekan (Akademik dan Penyelidikan)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
mohdnor@upnm.edu.my 2552
Mejar Mohd Ramli bin Othman (Bersara)
Ketua Jabatan Pengajian Strategi
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
mohdramli@upnm.edu.my
Encik Mohd Talahah Bin Osman
Pembantu Operasi (N11)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
talahah@upnm.edu.my762 2107
Kol. Prof. Madya Dr. Mohd Zaini Bin Salleh (B)
Profesor Madya (DS53)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
m.zaini@upnm.edu.my762 2083
Kapten Muhammad Syukri bin Haji Zahari
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
syukri@upnm.edu.my4598
Lt. Kdr. Nik Ismail Rashed Bin Che Ali (B)
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
rashed@upnm.edu.my762 2009
Puan Noor Ain Binti Roslan
Penolong Pendaftar (N41)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
ain@upnm.edu.my7622554
Puan Noor Haslinda Binti Ibrahim
Setiausaha Pejabat (N29)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
haslinda@upnm.edu.my762 2553
Lt. Kol. Noor Hishmuddian bin Rahim
Penyelaras Prog. Sarjana Muda Undang-Undang (Kolaborasi UPNM-UKM)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
noorhishmuddian@upnm.edu.my
Dr. Nor Aishah binti Hanifa
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
noraishah@upnm.edu.my7622323
Dr. Nor Nazimi binti Mohd Mustaffa
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
nornazimi@upnm.edu.my7622079
Dr. Noraini binti Zulkafli @ Zulkifli
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
noraini@upnm.edu.my3492
Dr. Norhazlina Fairuz Binti Musa Kutty
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
nfairuz@upnm.edu.my7622088
Puan Norlaila Mazura binti Mohaiyadin
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
Norlaila@upnm.edu.my7622088
Puan Nurhana Binti Mohamad Rafiuddin
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
nurhana@upnm.edu.my7622086
Prof. Madya Dr. Ong Hai Liaw
Timbalan Dekan Pentadbiran dan Hal Ehwal Pelajar
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
jessica@upnm.edu.my
Encik Rashid bin Nordin
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
rashid@upnm.edu.my7622089
Encik Redwan Bin Yasin (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
redwan@upnm.edu.myC.Belajar
Dr. Rogis bin Baker
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
rogis@upnm.edu.my7622077
Puan Roslina binti Muda
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
roslinamuda@upnm.edu.my7622222
Prof Ruhanas binti Harun
Profesor (CFS)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
ruhanas@upnm.edu.my7622098
Puan Suriyani Binti Saidon
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
suriyani@upnm.edu.my7622108
Puan Syaza Husna binti Haris
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
syaza@upnm.edu.my7622107
Prof. Dr. Teh Yik Koon
Profesor (VK7)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
teh@upnm.edu.my7622101
Dr. Tharishini Krishnan
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
tharishini@upnm.edu.my7622092
Prof. Emeritus Dato' Dr. Wan Hashim bin Wan Teh
Profesor (CFS)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
hashim@upnm.edu.my762 2102
Prof. Madya Dr. Wan Norhasniah Bte Wan Husin
Profesor Madya (DS54)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
hasniah@upnm.edu.my762 2078
Mejar Wong Wai Loong
Penyelaras Pengurusan Risiko, UPNM
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
wailoong@upnm.edu.my7622210
Puan Yusmalisa Binti Mohd Nawawi
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
yusmalisa@upnm.edu.my7622195
Prof. Madya Dr. Zailin binti Zainal Ariffin
Ketua Jabatan Pengurusan Sumber Manusia
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
zailin@upnm.edu.my762 2082
Lt. Kol. Zamri bin Ismail
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Pengajian & Pengurusan Pertahanan
zamri@upnm.edu.my762 1000
2016 © Hak Cipta Terpelihara. Universiti Pertahanan Nasional Malaysia
Sebarang maklumbalas/pertanyaan berkaitan, sila hubungi Bahagian Khidmat Pengurusan, Jabatan Pendaftar.