Fakulti Perubatan
Profil
Nama
Dr. Asma Assa'edah binti Mahmud
Pensyarah DU53 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
asma@upnm.edu.my
Encik Abdullah bin Aziz
Pembantu Makmal (C19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
Abdullah.aziz@upnm.edu.my7621094
Encik Adil Ashraf Bin Mohd Fadzil
Juruteknologi Makmal Perubatan (U29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
ashraf@upnm.edu.my7621094
Prof. Dr. Adlina binti Suleiman
Timbalan Dekan (Akademik dan Penyelidikan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
adlina@upnm.edu.my7621025
Brig Jen Prof Dr. Adnan bin Abdullah
Dekan
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
dradnanabdullah@upnm.edu.my3040
Prof. Madya Dr. Ahmad Asmadi bin Yusof
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
Dr. Aida binti Jaffar (Cuti Belajar)
Pensyarah DU56 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
aida@upnm.edu.myC.Belajar
Dr. Aina Malindri binti Dasrilsyah (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
aina@upnm.edu.myC.Belajar
Prof. Madya Dr. Ambigga Devi S. Krishnapillai
Profesor Madya DU56 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
ambigga@upnm.edu.my
Dr. Amir Sohail
Pensyarah Kanan Perubatan (DU51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
amirsohail@upnm.edu.my
Prof. Madya Dr. Aqil Mohammad Daher
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
aqil@upnm.edu.my
Prof. Madya Dr. Aye Aye Mon
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
aye@upnm.edu.my
Puan Azimah binti Ahmad (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
azimah@upnm.edu.myC.Belajar
Dr. Azura Sharena binti Yahaya
Pensyarah DU56 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
sharena@upnm.edu.my
Prof Dr. Ahmed Hussein Abdel Razek
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
ahmedhussien@upnm.edu.my
Dr. Fatimah Zahra binti Mohamad Rom
Pensyarah Perubatan (DU51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
fatimah.zahra@upnm.edu.my
Dr. Frhana binti Rahmat
Pensyarah DU53 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
frhana@upnm.edu.my
Prof. Madya Dr. G.M. Kibria
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
kibria@upnm.edu.my
Prof. Dr. Hakimi bin Zainal Abidin
Timbalan Dekan Pentadbiran dan Hal Ehwal Pelajar
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hakimi.zainalabidin@upnm.edu.my
Prof. Madya Dr. Halyna Lugova
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
halina@upnm.edu.my
Puan Hamizah Binti Saharudin
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hamizah@upnm.edu.my3418
Cik Hartini binti Aris
Pembantu Perawatan Kesihatan (U11)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hartini@upnm.edu.my
Datin Dr. Hasliza binti Abu Hassan
Pensyarah DU56 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hasliza@upnm.edu.my
Hilmisah Binti Mat Daud
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hilmisah@upnm.edu.my7622124
Prof. Dr. Jalaluddin Bin Din Mohd @ Hla Khine
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
jalaluddin@upnm.edu.my7621023
Prof. Dr. Jamaiah binti Ibrahim
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
jamaiah@ummc.edu.my7622018
Dr. Kamalnizat Bin Ibrahim
Pensyarah DU53 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
Prof. Dr. Kamsiah binti Jaarin
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
kamsiahjaarin@gmail.com3510
Puan Khairunnisa binti Jaafar
Penolong Pendaftar (N41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
khairunnisa@upnm.edu.my
Dr. Khalid W. Khalid Hindi
Pensyarah Perubatan (DU51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
khalidw@upnm.edu.my
Dr. Lee Khai Yin
Pensyarah DU53 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
Prof. Dr. Mainul Haque
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
mainul@upnm.edu.my7622523
Dr. Maizatullifah binti Miskan
Pensyarah DU56 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
maizatullifah@upnm.edu.my
Dr. Marami binti Mustapa
Ketua Jabatan Pra Klinikal
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
marami@upnm.edu.my
Encik Mohamad Hanapi bin Johari
Pegawai Sains (C41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hanapi@upnm.edu.my762 1093
Dr. Mohammad Wisman Bin Abdul Hamid
Pensyarah Kanan Perubatan (DU51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
drwisman@upnm.edu.my
Prof. Dr. Mohd Azhar bin Mohd Noor
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
m.azhar@upnm.edu.my7622650
Encik Mohd Azizi bin Mohd Azhari
Pembantu Makmal (C19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
azizim@upnm.edu.my762 1094
Prof. Madya Dr. Mohd Azlan bin Aziz
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
mohdazlan@upnm.edu.my
Prof. Madya Dr. Mohd Fahmi bin Lukman
Profesor Madya DU56 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
mfahmi@upnm.edu.my
Dr. Mohd Faizul bin Amer (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
mohdfaizul@upnm.edu.myC.Belajar
Encik Mohd Hafizi Bin Ismail
Ketua Penolong Pendaftar (N48)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hafizi@upnm.edu.my7622255
Encik Mohd Khairul Nizam Bin Mustapa Kamal
Pegawai Khidmat Pelanggan (N19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
khairulnizam@upnm.edu.my7621045
Encik Mohd Najib bin Mohd Radzi
Penolong Pegawai Sains (C29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
m.najib@upnm.edu.my7621094
Brig Jen Prof Dato' Dr. Muhamad Bin Abu Bakar (Bersara)
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
Prof. Madya Dr. Muhamed T Osman
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
muhamedt@upnm.edu.my
Dr. Muhammad Farhan bin Nordin (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
C.Belajar
Encik Muhammad Irwan bin Ahmad
Penolong Pegawai Tadbir (N29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
irwan@upnm.edu.my7621045
Encik Muhammad Izzuddin Bin Nasruddin
Pegawai Sains (C41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
izzuddin@upnm.edu.my
Dr. Muhammad Jasfizal bin Jasni (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
jasfizal@upnm.edu.myC.Belajar
Prof. Madya Dr. Myint Myint Maw
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
myint@upnm.edu.my
Dr. Nadia binti Mohamed Tarmizi
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nadiatarmizi@upnm.edu.my
Dr. Nadiawati binti Dato' Abdul Razak (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nadiawati@upnm.edu.myC.Belajar
Puan Nadzimah binti Noor Azhar
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nadzimah@upnm.edu.my3590
Dr. Najad Zamirah binti Zaki
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
najad@upnm.edu.my
Dr. Ng Kien Keat
Pensyarah DU56 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
kien@upnm.edu.my
Dr. Nor Anith binti Mohd Azhar
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
Dr. Nor Haliza binti Mohamad Najib (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
C.Belajar
Puan Nor Syaza Syahirah binti Amat Junaidi
Juruteknologi Makmal Perubatan (U29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
norsyaza@upnm.edu.my
Puan Norisma Azida Binti Ismail
Juruteknologi Makmal Perubatan (U29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
azida@upnm.edu.my7621094
Puan Norsilah binti Misfah
Pengajar (Jururawat Terlatih) (U41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
norsilah@upnm.edu.my
Dr. Nur 'Adnin binti Ahmad Zaidi (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
adnin@upnm.edu.myC.Belajar
Dr. Nur A'inita binti Harun
Pensyarah Perubatan (DU51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
ainitaharun@gmail.com3590
Dr. Nur Aishah binti Che Roos
Pensyarah Kanan Perubatan (DU51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nuraishah@upnm.edu.my3414
Puan Nur Farah Aida binti Othman
Pegawai Sains (C41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
farahaida@upnm.edu.my
Puan Nurhayati binti Abdul Karim
Penolong Pegawai Tadbir (N29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nurhayatikarim@upnm.edu.my3590
Dr. Nurul Nadiah binti Mohd Iqbal (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nadiahiq@yahoo.comC.Belajar
Puan Nurul Sa'adah Binti Abdul Razak
Juruteknologi Makmal Perubatan (U29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nurulsaadah@upnm.edu.my7621094
Dr. Nurul Syakira binti Zawawi
Pegawai Veterinar (GV41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
drayasyakira@gmail.com
Prof. Dr. Omar bin Md Isa
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
omar.isa@upnm.edu.my
Prof. Dr. Prameela Kannan Kutty
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
prameela@upnm.edu.my
Prof. Dr. Aminuddin bin Abdul Hamid Karim
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
aminuddin@upnm.edu.my
Lt. Kol. Prof. Dr. Choo Beng Huat (Bersara)
Profesor (VK6)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
profdrbhchoo@yahoo.com
Puan Raja Zarith Fatiah binti Raja Malek Ridhuan (Cuti Belajar)
Pensyarah (DS45)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
rzarithfatiah@upnm.edu.myC.Belajar
Prof. Madya Dr. Rajyaguru Kirankumar Maganlal
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
rajyaguru@upnm.edu.my3414
Puan Rohaya Binti Baharum @ Harun
Penolong Pendaftar Kanan (N44)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
rohaya@upnm.edu.my4469
Mejar Dr. Rosman Asmadi bin Abd Rahman (Bersara) (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
C.Belajar
Dr. Rosnadia binti Suain Bon
Pensyarah DU53 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
Prof. Dr. Sagili Chandrasekhara Reddy
Profesor (VK7)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
saigili@upnm.edu.my
Dr. Sarah Iziani bt Ramli
Pensyarah DU53 (Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
sirs3838@yahoo.co.uk
Puan Sarahida Binti Parnot
Pengajar (Jururawat Terlatih) (U41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
sarahida@upnm.edu.my4485
Lt. Kol. Shahidah Leong binti Abdullah
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
shahidah@upnm.edu.my7621025
Encik Shahrul Nizam bin Parnot
Ahli Fotografi (B19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
shahrul@upnm.edu.my7621094
Encik Shamsuddin Bin Idris
Pembantu Tadbir (P/O) (N19)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
shamsuddin@upnm.edu.my
Encik Sharifuddin bin Saidon
Pembantu Operasi (N11)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
sharifuddinsaidon@upnm.edu.my
Dr. Shazreen binti Shaharuddin
Pensyarah Kanan (DS51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
fir_reen@yahoo.com
Prof. Madya Dr. Sheikh Salahuddin Ahmed
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
sheikh@upnm.edu.my
Puan Siti Hajjar Binti Ab. Aziz
Setiausaha Pejabat (N29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
hajjar@upnm.edu.my3041
Dr. Siti Nadirah binti Ab Rahim (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
C.Belajar
Cik Siti Nor Farhanah Bt Sh Nor Shahidin
Pegawai Sains (C41)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
farhanah@upnm.edu.my
Puan Siti Nur Farhana binti Samsudin
Penolong Pegawai Sains (C29)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
nurfarhana@upnm.edu.my7621094
Dr. Ummu Salamah binti Faisal (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
ummusalamah@gmail.comC.Belajar
Dr. Wan Farhana Azwanee binti Wan Omar (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (Pelatih) (DU51P)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
wanfarhana@upnm.edu.myC.Belajar
Puan Wan Farizatul Shima binti Wan Ahmad Fakuradzi
Pensyarah (DS45)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
wanfarizatul@upnm.edu.my4469
Prof. Madya Dr. Zarina binti Awang
Profesor Madya DU53(Pensyarah Perubatan)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
zarina@upnm.edu.my
Dr. Zubaidah binti Hasain (Cuti Belajar)
Pensyarah Perubatan (DU51)
Fakulti Perubatan & Kesihatan Pertahanan
zubaidah8302@gmail.comC.Belajar
2016 © Hak Cipta Terpelihara. Universiti Pertahanan Nasional Malaysia
Sebarang maklumbalas/pertanyaan berkaitan, sila hubungi Bahagian Khidmat Pengurusan, Jabatan Pendaftar.